Skip to content

Jo negociata me “Rithemelimin”/ Denaj: S’do të thotë që s’ mund të propozojnë emër për presidentin

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ish ministja e Financave, Anila Denaj ka folur për zgjedhjen e presidentit të ri dhe përjashtimin e Grupit të Rithemelimit nga negociatat.

 

Në studion e “Quo Vadis”, Denaj tha se kjo nuk ep engon grupine Rithemelimit të propozojë një emër për president.

 

“Së pari është një vendim politik i mazhorancës për të mos negociuar me Rithemelimin. Nuk përfaqësohet një tryezë me një person të shpallur non grata. Ky është vendim i PS, ndërkohë që kjo nuk të thotë që grupet parlamentare të opozitës mos vijnë me një propozim”, tha Denaj.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë