Jo vetëm Berisha, Basha njofton përjashtimin nga PD edhe të grupit që u pezulluan

bashaaa-1-300x180.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një ditë pasi vendosi përjashtimin përgjithmonë nga partia të Sali Berishën dhe 8 anëtarë të Komisionit të Rithemelimit, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka shkuar edhe më tej duke njoftuar në një intervistë për gazetarin Juxhin Mustafaraj në ABC se edhe të pezulluarit, në fakt janë të përjashtuar nga partia.

Në intervistë, Basha shprehet se Sali Berisha drejtoi më datë 8 janar një organizatë kriminale, e cila do të vriste funksionarët e Partisë Demokratike.

Basha shprehet se funksionarët e PD ishin në krye të detyrës paraditen e 8 janarit dhe se ishin Berisha dhe mbështetësit e tij që rrezikuan seriozisht jetën e tyre.

Kryedemokrati përgjigjet edhe për akuzat se është në komunikim dhe koordinim me Edi Ramën.

Funksionarët e pezulluar:

 1. Agron Shehaj
 2. Aldo Bumci
 3. Belind Këlliçi
 4. Blendi Himçi
 5. Clirim Gjata
 6. Edi Paloka
 7. Edith Harxhi
 8. Eno Bozdo
 9. Ervin Minarolli
 10. Genc Deromemaj
 11. Genc Pollo
 12. Gent Strazimiri
 13. Ivi Kaso
 14. Ledina Mandija
 15. Lorenc Luka
 16. Luan Baçi
 17. Mimoza Hajdrmamataj
 18. Oerd Bylykbashi
 19. Tritan Shehu/ abcnews.al

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë