Vijon mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, ku janë bërë propozime të ndryshme si kandidatë për postin e presidentit.

Burime bëjnë me dije se deputeti Kreshnik Çollaku ka propozuar që PD të dalë me emrin e Dashamir Shehit dhe Jorida Tabakut. Për Shehin janë shprehur pro dhe aleatët e Partisë Demokratike, duke bërë që kreu i LZHK-së të jetë një nga kandidatët e mundshëm.

Ndërkohë që propozimet e tjera janë:

Saimir Korreshi propozon Visar Zhitin

Mziu propozon Rexhep Ukën, Halim Kosovën dhe Dashamir Shehin

Flamur Hoxha propozon Arben Çejku

Propozimin e Arben Çejkut e kanë mbështetur edhe Zef Hila dhe Ramadan Lika

Dhurata Çupi propozon Leka Zogun

Ferdinand Xhaferraj ka propozuar Leonard Demin

Bledion Nallbati propozon për president Dritan Demirajn

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re