Skip to content

“Ka të meta të mëdha”, GJKKO kthen dosjen për Fatos Lulon: I ngarkon detyra të reja SPAK-ut

  • 13/04/2022

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Gjykata e Posaçme ktheu për hetime të metejshme pranë  Spak dosjen e gjykimit ndaj ish gjyqtarit kushteturs Fatos Lulo.

Burime nga seanca paraprake e kësaj të marte bënë me dije se gjyqtarja që po shqyrton kërkesën pëe kalimin në gjyq të çcëstjes i ka lënë disa detyra prokurorisë.

Gjyqtarja e Posaçme Flora Hajredinaj e ka kthyer këtë dosje pasi se hetimi për çështjen është me të meta të mëdha. Ndërsa përmes avokatit të tij mbrojtës Lulo pretenduar se nuk ka vepër penale dhe se pasurine e ka të justifikuar.

Pak muaj më parë, SPAK i sekuestroi pasurinë Lulos, disa muaj më parë pasi dyshohet se nuk e justifikon atë. Prokuroria e Posaçme vuri nën sekjestro ndaj Lulos, një dyqan me sipërfaqe 172m2, i cili mdodnst në Rrugën Durrësit në Kryeqytet.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë