Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Informacioni i rrjedhur nga shërbimet sekrete ukrainase për shëndetin e Ramzan Kadyrov ka pushtuar internetin ditët e fundit. Të enjten, përfaqësuesi i shërbimeve sekrete, Andrey Yusov, raportoi se lideri çeçen është shtruar në spital në gjendje shumë kritike, ndërsa dje u përfol se ai kishte rënë në koma, në një spital të Moskës, ku përshkruhej gjendja e tij si “e vështirë për t’u kthyer”.

Kadyrov i është përgjigjur kësaj të dielën në mëngjes, përmes një video të publikuar në kanalin e tij Telegram. Në të ai mohon raportet për sëmundje dhe shihet duke ecur në një rrugë (nuk dihet se ku) nën shi, ndërsa videoja shoqërohet me frazën ironike: “Unë këshilloj fuqimisht të gjithë ata që nuk mund të dallojnë të vërtetën nga gënjeshtrat në internet, që të bëjnë një shëtitje në ajër të pastër dhe të rregullojnë mendimet e tyre. Shiu është absolutisht freskues”.

Në të njëjtën kohë, Kadyrov tha se ai “tashmë ka ecur 11 kilometra”.

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re