Zgjati vetëm pak minuta arratia e drejtuesit tē mjetit qe perplasi nje familje ne Tirane.

I riu u kap afer një kompleksi tek “Pallati me shigjeta”.

Dy bashkeshortet jane ne mjekim intensiv ndersa femija 3 muajsh eshte jashte rrezikut ne spital.

 

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 08.05.2022, në Rrugën e Kavajës, një mjet me drejtues ende të paidentifikuar, ka përplasur shtetasit V. K., 43 vjeçe, A. K., 48 vjeç dhe fëmijën e tyre të mitur 3 muajsh, të cilët si pasojë janë dëmtuar dhe ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Drejtues i mjetit ka braktisur mjetin dhe është larguar nga vendi ngjarjes.

Grupi hetimor po punon për kapjen e autorit dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.