Policia e Vlorës ka zbardhur 8 vjedhje të kryera në banesa dhe biznese të ndryshme.

 

Në pranga ka rënë një 16-vjeçar, ndërsa në kërkim është shpallur 18-vjeçari Sulejman Velaj.

 

Mësohet se i mituri ishte në arrest shtëpie, i dënuar edhe më herët për vjedhje.

 

Dy të rinjtë në bashkëpunim me njëri tjetrin kanë kryer të paktën 8 grabitje, duke marrë sende me vlerë dhe shuma të mëdha parash.

 

Vecanti e ketyre hajduteve ishte se perdornin gure te medhenj per te thyer xhamat e dyqaneve dhe bizneseve te cilet ata grabisnin.

 

Policia po heton për të provuar edhe për vjedhje të tjera, që dyshohet se janë kryer nga dy të rinjtë.