Home SHQIPERIA “Kapja e shtetit ka kapërcyer çdo imagjinatë”/ Meta: Taksapaguesit grabiten nga mafia e inceneratorëve

“Kapja e shtetit ka kapërcyer çdo imagjinatë”/ Meta: Taksapaguesit grabiten nga mafia e inceneratorëve

0
“Kapja e shtetit ka kapërcyer çdo imagjinatë”/ Meta: Taksapaguesit grabiten nga mafia e inceneratorëve

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Presidenti Ilir Meta është ndalur tek inceneratorët teksa tregon se si po grabiten taksapaguesit.

 

Meta shkruan se miliona euro të taksapaguesve tanë grabiten nga mafia e inceneratorëve me firma të falsifikuara të qytetarëve, që janë ndarë nga kjo botë prej 5 vitesh.

 

Presidenti shton se vetëm lufta kundër kapjes së shtetit, mund të parandalojë falimentimin e Shqipërisë.

 

“Krimi dhe kapja e shtetit ka kapërcyer çdo imagjinatë. Ndërsa për të marrë pensionin u kërkohet pensionistëve që të paraqiten fizikisht për të provuar se janë gjallë, miliona euro të taksapaguesve tanë grabiten nga mafia e inceneratorëve me firma të falsifikuara të qytetarëve, që janë ndarë nga kjo botë prej 5 vitesh.Vetëm lufta e hapur kundër kapjes së shtetit dhe korrupsionit parandalon falimentimin e Shqipërisë.Koha nuk pret më”, shkruan Meta.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë