Këto janë pamjet pak çaste pas aksidentit të kësaj të diele në Rrugën e Kavajës, atje ku një makinë goditi një çift që po kalonte rrugën së bashku me foshnjen e tyre të mitur. Në vendin e ngjarjes kanë mbetur makina e shoferit, i cili braktisi automjetin dhe u largua… si dhe karroca e foshnjes.

Siç raportoi policia pak më herët, çifti është dërguar në spital. Makina që përplasi çiftin me fëmijën është një Benz ‘G Class’, një automjet luksoz.