KAS rrëzoi kërkesën e koalicionit “Bashkë Fitojmë” për të shpallur pavlefshmëri të qendrës së votimit në burgun e Rrogozhinës.

 

Sot ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur se para çdo gjykatësi më integritet kjo qendër do të shpallej e pavlefshme.

 

“Para çdo gjykatësi me integritet ajo shpallet e pavlefshme. Shpall të gjithë zonën të pvlefshme për një qendër votimi.A ka logjikë që gjykata kërkonte dwnimin si kriminel elektoral të Manjas, Veliaj dhe drejtorit të burgut të Rrogozhinës që stisën për të ndryshuar rezultatin.

 

Ne po vazhdojmë dhe do të nxjerrim skandalet e dokumentuara të Kucovës, do shihni përpjekjet e tmerrshme për të fshehur nga KAS cdo mekanizëm”, tha Berisha.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re