Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu  ka kritikuar qeverinë lidhur me integrimin e vendit në BE.

 

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, Shehu është shprehur qeveria ka dështuar në këto vite.

 

“Integrimi europian jetik për ne. Në këto vite kjo qeveria ka dështuar. Kemi dështuar edhe në politikat e jashtme dhe ato rajonale. Kemi humbur rolin lider në rajon për stabilitetin e rrugës perëndimore te tij, kemi përçarë rajonin e faktorin shqiptar këtu. Faktori shqiptar është faktori me perëndimor ne rajon. Kjo qeveri ja ka kaluar këtë rol Serbisë e Vucicit”, ka thënë Shehu.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re