Home SHQIPERIA “Kemi marrë propozime me vlerë për figurën e presidentit të ri”/ Balla: Ja kur do mbahet konferenca e kryetarëve

“Kemi marrë propozime me vlerë për figurën e presidentit të ri”/ Balla: Ja kur do mbahet konferenca e kryetarëve

0
“Kemi marrë propozime me vlerë për figurën e presidentit të ri”/ Balla: Ja kur do mbahet konferenca e kryetarëve

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kreu i Grupi të PS Taulant Balla, ka deklaruar se kanë marrë propozime me vlerë për figurën e presidentit të ri.

 

Gjithashtu ai theksoi se data 4 dhe 6 maj u propozua për konferencën e kryetarëve.

 

“Kalendari i takimeve për presidentin e ri të Republikës ka përfshirë sot një takim me shoqërinë civilë që u përcoll sot. Kemi diskutuar lidhur me kalendarin e procesit dhe kemi marrë propozime me vlerë që lidhen me figurën e presidentit të ri për të filluar të ndërtojmë kriteret për përzgjedhjen e kandidatit. Nuk dua të paragjykoj procesin. Nëse bëhet në 4-6 maj konferenca e kryetarëve në 11 maj i bie të kemi raundin e parë. Nëse do shkojmë te kriteret dhe emrat dhe të gjejmë kandidaturën që gëzon mbështetje të maxhorancës dhe opozitës është gjëja më e mirë”, tha Balla.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë