Keni bërë plane për sot? Njihuni me parashikimin e motit

moti-me-diell-vranesira.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Vendi ynë do të jetë sot nën ndikimin e masave ajrore të qendrueshme.

 

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta kalimtare. Era pritet të fryjë me drejtim nga verilindja-veriperëndimi, me shpejtësi mesatare 1 deri 8 m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare ka fituar shpejtësi deri në 15 m/sek. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 2 dhe 3 ballë.

 

Temperaturat u regjistruan:

 

në zona malore 2 deri 15°C

në zona e ulëta 3 deri 21°C

në zona bregdetare 7 deri 20°C

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë