Kjo maskë është e duhura për flokët tuaj në këto ditë dimri. Ajo do i zbusë flokët tuaj dhe do i ushqejë.

Përbërësit:

2 lugë gjelle kakao
Qumësht i ngrohtë
1 lugë gjelle vaj lajthie
1 lugë gjelle vaj kokosi
5-6 pika vaj vitamine E

Përgatitja:

Në një tas përzieni së bashku të gjithë përbërësit e sipërpërmendur derisa të krijohet një masë homogjene. Në vazhdim, aplikojeni në flokë duke e lënë të veprojë rreth 30 minuta.

/shkollaeshendetit.com

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re