SHBA- Njerëzit të cilët merrem ne sport mund  të bëjnë edhe veprime,  të cilat ngjallin kureshtjen e të gjithëve.

Së fundmi në rrjet po qarkullon një video e 24-vjeçarin  Jason Delano, i cili i ka lënë të gjithë pa fjalë me aftësinë e tij të veçantë për të kërcyer lart.

Ai mund të kërcejë në afro dy 2m, duke e tejkaluar kështu edhe gjatësinë e trupit të tij, pasi ai është vetëm  175 cm. I riu merret me gjimnastikë dhe jeton në Los Angeles, California të SHBA-së.

https://www.dailymotion.com/video/x7pzs3a

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re