Gjykata e Tiranës ka liruar shtetasin rus Aleksander Bobovnikov, i cili u mbajt për 2 javë në paraburgim.

Vendimi i Gjykatës erdhi, pasi Ministria e Drejtësisë refuzoi ekstradimin e tij në Rusi.

Bobovnikov me profesion mjek, është shpallur në kërkim për mashtrim dhe njihet si një kritik i presidentit, Vladimir Putin.

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re