Kryetari i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Ball aka publikuar në “Facebook”, një raportim të një deputeti në parlamentin ukrainas, që tregon nga afër varret masive në Bucha.

Balla shkruan se deputeti Oleksiy Goncherenko ka publikuar prova të tmerrshme të këtij krimi të kryer nga rusët.

Postimi i Taulant Ballës:

Vladimir Putin dhe ushtria ruse prej ditës së parë të agresionit kundër Ukrahinës po kryejnë krime lufte. Kolegu im deputet i Parlamentit të Ukrahinës Oleksiy Goncharenko ka publikuar sot provat e tmerrshme të krimeve të kryera nga ushtria ruse në Bucha.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb