Skip to content

“Këtu është PD-ja e vërtetë, Alibeaj bën mbledhje të mbyllura për t’i shërbyer Ramës”, Belind Këlliçi: Jam i gatshëm të takohem me Bashën, që të sjellim bashkimin e demokratëve!

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Belind Këlliçi për Fax News:
“Për pak minuta do të bëhet numërimi live dhe më pas do të shpallet fituesi për kryetarin e Këshillit Kombëtar.
Sot kemi miratuar një rezolutë që do të mandatohet një rezolutë për të negociuar për presidentin e republikës, Do të jepet tagri i përfaqësimit për një nëgocaata me presidentin e ri. Jo si Alibeaj që ka marrë peng duke negociuar me taulant Ballën.
Në momentin që do të zgjidhet grupi që do të negociojë patjetër dpo të negociohet me partitë aleate por presidentin. Deri tani zgjedhja e presidentit është fake dhe nuk ka asnjë emër kandidaturash.
PS po bvën farsë për të legjituar emrin që duan për presidentin e ri. De cfarë do PS nuk më intereson nuk ka interes për demokratët por ne dot të japim qëndrimet tona.
Ne po bëjmë mbledhje ku kanë marrë pjesë 205 pjesëmarrës të anëtarë të Këllishit Kombëtar, kurse mbledhjet e mbyllura i shërbejnë qeverisë dhe aspak PD dhe tensionimin e PD,. Përkundrazi i shërben thellimit të përkeqësimit të situatës.
Komunikim me Salianjin – Me këto kam komunikuar dhe me Salianjin kam komunikuar para dy ditësh në Korcë. Unë do të ulesha edhe me Lulzim Bashën po të ishte nevoja. Kushdo që ka në axhendë përcartjen e PD-së nuk i shërben bashkimit të PD. Unë do të ulesha me këdo të bisedoja për atë që kanë parësore vullnetin e demokratëve dhe jo qëllimet personale të dikujt.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë