KFOR merr vendimin per shtimin e forcave ushtarake ne veriun e Kosoves.

 

Vendimi sipas KFOR eshte marre per shkak te sulmit te kryer nga forca te armatosura me serbe ne Banjske te Zvecanit ne daten 24 shtator.

 

“Thirrje Prishtines dhe Beogradit te riangazhohen ne dialog. Dialogu eshte menyra e vetme per te arritur paqen. Palet duhet te permbahen nga retorika nxitese, thuhet me tej ne deklaraten e KFOR.

 

Presidentja e Kosoves, Vjosa Osmani si dhe kryeministri shqiptar Edi Rama kerkuan qe KFOR te kishte me shume forca ne veriun e vendit per shkak te situates se tensionuar si pasoje e sulmit te nje grupi terrorist serb i cili vrau ne Banjske rreshterin e policise se Kosoves, Afrim Bunjaku.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re