Kim për Vitin e Ri: më shumë ekonomi sesa bomba!

kim_jong_ju.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong-un përfundoi vitin e tij të dhjetë në pushtet me një fjalim në të cilin, ndryshe nga vitet e mëparshme, ai përmendi fabrikat e traktorëve dhe uniformat e shkollave në vend të armëve bërthamore dhe Shtetet e Bashkuara, njoftuan mediat shtetërore të shtunën. “Synimet kryesore të Koresë së Veriut […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë