Skip to content

Kishin humbur rrugën në zonat e thella të Tropojës, pas disa orësh kërkim policia gjen 2 turistët (Detaje)

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Policia Tropojë:

Policia e Tropojës u vjen në ndihmë 2 turisteve tuniziane.

Dy turiste nga Tunizia, të moshave 46 vjeçe dhe 41 vjeçe, duke eksploruar natyrën në zonën e Valbonës, kanë humbur rrugën në një zonë të thellë. Duke u munduar për të dalë nga terreni i vështirë, kanë marrë dëmtime të lehta në këmbë dhe në krahë.

Rreth orës 16:50, turistet kanë njoftuar Policinë, për të kërkuar ndihmë.

Menjëherë kanë nisur kërkimet nga shërbimet e Postës së Policisë në Valbonë dhe pas 3 orë kërkimesh është bërë e mundur gjetja e dy turisteve, në vendin e quajtur “Qafa e Valbonës”.

Turistet janë transportuar me ambulancë në spitalin e Tropojës, ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Turistet kanë falënderuar punonjësit e Policisë që i erdhën në ndihmë.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë