Home SHQIPERIA Kishte fshehur automatikun në sediljen e makinës/ Arrestohet 19 vjeçari në Mirditë

Kishte fshehur automatikun në sediljen e makinës/ Arrestohet 19 vjeçari në Mirditë

0
Kishte fshehur automatikun në sediljen e makinës/ Arrestohet 19 vjeçari në Mirditë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një 19 vjeçar me iniciale D.Gj është arrestuar nga policia, pasi u kap me armë zjarri me vete.

 

Gjatë kontrollit blic në Mirëditë, policia ushtroi kontroll në makinën e të riut, ku edhe gjeti një automatik që e kishte fshehur në sediljen e makinës.

 

Mirditë / Kontrolle “blic”, për evidentimin dhe goditjen e rasteve të mbajtjes pa leje të armëve të zjarrit, me vete apo në ambiente të ndryshme.

 

Finalizohet operacioni policor i koduar “Befasia”.

 

Kapet me armë zjarri automatik të fshehur nën sediljen e automjetit që drejtonte, vihet në pranga 19-vjeçari dhe sekuestrohet arma e zjarrit.

 

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Mirditë, si rezultat i kontrolleve intensive “blic” ndaj shtetasve dhe në ambiente të ndryshme, si dhe bazuar në informacionet e marra në rrugë operative, kanë ndaluar në kuadër të operacionit policor “Befasia” në fshatin Lëkundë, Mirditë, automjetin me drejtues shtetasin D. Gj. Si rezultat i kontrollit të imtësishëm të ushtruar në këtë automjet, shërbimet e Policisë kanë gjetur të fshehur poshtë sediljes, një armë zjarri automatik dhe një krehër me fishekë në të, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

 

Në vijim të veprimeve, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit D. Gj., 19 vjeç, banues në Mirditë, për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

 

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë