Skip to content

Kishte mbushur bagazhin e ‘Range Roverit’ plot me emigrantë, kapet 22-vjeçarja dhe shoku i saj

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Policia ka arrestuar dy persona të cilët u kapën duke transportuar emigrantë të paligjshëm nga vendet e Lindjes.

 

Dy personat kishin marrë 8 emigrantë në automjetin e tyre ‘Range Rover’, disa në sediljet e pasme dhe shumicën prej tyre i kishin futur në bagazh.

 

Dy të rinjtë iu kishin premtuar emigrantëve, kalimin në vendet e BE kundrejt pagesës.

 

Qarku Korçë

Vijon operacioni policor “Perimetri 185”.

U kapën duke transportuar 8 emigrantë të paligjshëm, kundrejt fitimit, vihen në pranga 2 shtetas.

Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në DVP Korçë, në bashkëpunim me shërbimet e komisariateve të Policisë Korçë dhe Maliq, në vijim të operacionit policor të koduar “Perimetri”, kanë goditur një tjetër rast të aktivitetit kriminal në fushën e dhënies së ndihmës shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpërblimit. Si rezultat u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve G. K., 22 vjeç, banues në Durrës dhe S. K., 22 vjeçe, banuese në Roskovec, Fier.

Shërbimet e Policisë kanë kapur shtetasin G. K., në aksin rrugor Maliq-Lozhan, duke transportuar me mjetin tip “Range Rover”, në bashkëpunim me shtetasen S. K., 8 emigrantë të paligjshëm, të cilëve kundrejt shpërblimit iu ishte premtuar kalimi drejt vendeve të BE-së.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”, kryer në bashkëpunim.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë