Disa orë pas ngjarjes së rëndë është zbardhur dëshmia e shoferit personal të “Çekiçit”.

I pranishëm në vendin e ngjarjes dhe shumë pranë autorëve, shoferi deklaron se autorët kanë qënë të maskuar.

Burime nga policia më bëjnë me dije për gazetaren e ‘FaxNews’ Kloida Gjuzi, se shoferi është pa precedentë penalë, ndërkohë që vetëm prej pak kohësh punonte si shofer i “Çekiçit”. Mësohet se shoferi ka thënë përpara hetuesve se kanë qënë tre persona të përfshirë në atentat.

“Na zunë rrugën. Dola nga makina për t’i pyetur ç’kishin dhe sa lëviza pak hapa pashë brenda makinës burra të maskuar me shallë dhe kapuçë dhe njërin prej tyre me armë në dorë. U tmerrova, nuk pashë asgjë më shumë, por renda të shpëtoja veten.

Ika me vrap u futa në rrugicën përballë shkollës profesionale dhe sapo nisa të vrapoja dëgjova derën e makinës qe u hap. Kisha lëvizur shumë pak kur dëgjova zhurmën e të shtënave.

Nuk kisha fushëpamje, sepse u futa në rrugicë dhe më pengonte pjesa e pasme e shkollës. Po të qëndroja në makinë do më kishin vrarë. Unë nuk e di kush mund të ketë pasur konflikte me Mond Çekiçin”, mësohet të ketë deklatruar shoferi.

Gjatë marrjes në pyetje shoferi është pyetur edhe nëse ka pasur dijeni për ndonjë konflikt të mundshëm të “Çekiçit” me persona të tjerë, por ai është përgjigjur se nuk di të ketë pasur probleme.

(R.G/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes

7123 votes
52%

7123 votes – 52% of all votes

PS 29%, 3960 votes

3960 votes
29%

3960 votes – 29% of all votes

Nuk do të votoj 9%, 1277 votes

1277 votes
9%

1277 votes – 9% of all votes

LSI 5%, 665 votes

665 votes
5%

665 votes – 5% of all votes

Të tjera 4%, 565 votes

565 votes
4%

565 votes – 4% of all votes

Total Votes: 13590

19/03/2021

Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes

7123 votes 52%

7123 votes – 52% of all votes

PS 29%, 3960 votes

3960 votes 29%

3960 votes – 29% of all votes

Nuk do të votoj 9%, 1277 votes

1277 votes 9%

1277 votes – 9% of all votes

LSI 5%, 665 votes

665 votes 5%

665 votes – 5% of all votes

Të tjera 4%, 565 votes

565 votes 4%

565 votes – 4% of all votes

Total Votes: 13590

19/03/2021

×

You or your IP had already vote. Vote

/faxweb