KKT miraton planet e bashkive

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

 
Një kompleks i ri në Jalë, e një tjetër në Ksamil. Këto janë vetëm dy nga 27 leje të reja që ka miratuar Këshilli Kombëtar i Territorit.
 
Në mbledhjen e kësaj të hëne, ky Këshill ka miratuar planet vendore të shtatë bashkive: Vlorë, Himarë, Sarandë, Konispol, Shkodër, Lezhë e  Rrogozhinë. Në planet e zhvillimit bien në sy ndërtimet e shumta të  hidrocentraleve në Osojë, Goricë e Malësi e Madhe, si dhe ndërtimi i një fabrike në Spaç.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë