Gjykata e Lartë lë në burg pronarin dhe administratorin e “Alba Ekzotik Fruit”.

 

Eduart Dauti dhe Bajron Gumeni kërkuan një masë më të butë sigurie, por Gjykata e Lartë ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Apelit Durrës.

 

Ata akuzohen për trafik kokaine lidhur me sasitë e drogës që janë gjetur në kontejnerët me banane që vinin për llogari të kompanise “Alba Exzotic Fruit” në Portin e Durrësit, në 6 episode në sasi të ndryshme prej disa kg.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re