Rektori i Universitetit të Mjekësisë, njëkohësisht shefi i kirurgjisë në QSUT, Arben Gjata është paraqitur këtë të premte në SPAK. Ndaj tij është caktuar masa detyrim paraqitjeje, në kuadër të hetimeve mbi aferën korruptive të koncesionit të sterilizimit në shëndetësi.

 

Lidhur me këtë aferë u arrestuan ish-zëvendësministri i Shëndetësisë Klodian Rjepaj dhe biznesmeni Ilir Rrapaj. Në total, SPAK ka lëshuar 8 urdhër-arreste për ish-zyrtarë të lartë të Ministrisë së Shëndetësisë.

 

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re