Një shqiptar konfirmohet te jete prekur nga koronavirus në Itali. Burime për Fax News bëjnë me dije se shqiptari me iniciale T.Gj është konfirmuar sot me koronavirus. Shtetasi T.Gj. ndodhet në spitalin e Leccos në Itali.

Ndërkohë virusi është përhapur në masë ku sipas mediave italiane deri më tani janë infektuar 5883 njerëz. Janë plotë 1145 persona të infektuar më shumë se të mërkurën që lamë pas.

Ashtu siç është raportuar vazhdimisht, nga ky koronavirusi i lindur në Kinë, ka pasur edhe të mbijetuar të cilët kanë arritur të shërohen. Në Itali numri i të shëruarve është 589 dhe 233 kane humbur jeten

Në Itali virusi është përhapur në 20 rajone. Më poshtë janë rajonet e izoluara që janë infektuar nga koronavirusi.

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re