Nënkryetari i PD-së, Agron Gjekmarkaj, ka komentuar sitautën aktuale në Partinë Demokratike, pasi Gjykata e Apelit vendosi që vulën e forcës më të madhe opozitare në vend t’ia japë Sali Berishës.

Nga studioja e emisonit ‘Open’, Gjekmarkaj u shpreh se tashmë PD nuk është më e përçarë, ndërsa theksoi se konflikti politik brenda partisë ka qenë aleati më i mirë i pushtetit.

“Konflikti politik brenda PD-së ka qenë aleati më i mirë i pushtetit, tashmë ky konflikt është shuar”, tha Gjekmarkaj.

Ai u ka bërë thirrje për bashkimin e të gjithë demokratëve, që nga ato të 1990 dhe të viteve të mëpasëm, pavarësisht qëndrimeve që kanë ndaj Sali Berishës.

Lidhur me deklaratat e Enkelejd Alibeajt, i cili njoftoi sot se nuk do të jetë pjesë e grupit parlamentar të PD-së, Gjekmarkaj tha se tashmë duhet të ndahet qëndrimi: ose do të jesh me Edi Ramën, ose do të jesh me opozitën.

“Çështja nuk është se cilin do kryetar Enkelejd Alibeaj, por kë zgjedhin demokratët”, tha Gjekmarkaj.

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re