Konsumojeni një vezë me uthull në mëngjes dhe shihni mrekullinë!

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Pjesa më e madhe e njerëzve e përdorin shpesh vezën në mëngjeset e tyre. Por së fundmi ata do duhet që t’i shtojnë edhe uthull.
Gjithë çfarë duhet të bëni është që ta zieni vezën në darkë dhe pasi ta keni shpuar disa herë ta fusni në një enë me uthull.
Në mëngjes merreni vezën, duke e lënë uthullën në enë dhe konsumojeni.
Kokrrën e vezës së zier shoqërojeni me një gotë ujë.
Pikë së pari një mëngjes i tillë do ju zvogëlojë oreksin, do ju furnizojë me energji, por ka një dobi edhe më të madhe.
Veza e lënë në uthull, ndihmon për të luftuar nivelin e lartë të sheqerit në gjak, duke ju mbrojtur nga diabeti.
Ashtu siç janë të njohura prej kohësh diabetikët urinojnë shpesh, u kruhen pjesët intime, ndihen të lodhur, nuk e kanë shikimin e qartë dhe ndodh që të humbin peshë shumë shpejt.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë