Skip to content

Konventa Kombëtare e LSI/ Ilir Meta gati partinë e re

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Po zhvillohet në këto momente në Pallatin e Kongreseve, Konventa Kombëtare e Lëvizjes Socialiste për Integrim nga ku do të bëhen me dije ndryshimet statutore të partisë.

Lëvizja Socialiste për Integrim do të ketë emër të ri.

 

Emri i ri dhe ndryshimet e tjera statutore do votohen në këtë Konventën Kombëtare.

 

Ish-deputetja e LSI-së Caka prezantoi ndryshimet para anëtarëve të Konventës, por emri i ri ende nuk është bërë publik.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë