Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë në Facebook-un e tij foto të mjekëve dhe infermierëve që po kurojnë pacientët e infektuar me koronavirus.

Krahas fotove të shpërndara, ku ‘bluzat e bardha’ duken të veshura me veshjet e tyre speciale, kreu i shtetit nuk i kursen as fjalët e mira kundrejt tyre.

Postimi:

Mjekët, infermierët, sanitarët dhe personeli mbështetës janë sot në vijën e parë të përballjes me pandeminë covid-19.

Mirënjohje të thellë dhe falenderim për përkushtimin, profesionalizmin dhe sakrificat, edhe të familjeve të tyre.

Ju jeni heronjtë tanë në këtë betejë për mbrojtjen e shëndetit të çdo qytetari të vendit!

Krenarë për të gjithë ju!