Skip to content

“Korrupsioni në Kadastër vazhdon”/ Artan Lame: Punonjësit po bëjnë presion për rritjen e rrogës

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kreu i Agjencisë së Kadastrës, Artan Lame ka folur për korrupsionin në institucionin që ai drejton.

 

Gjatë fjalës së tij, Lame tha se ende vijon të mbetet problem dhënia e ryshfetit.

 

“Mbetet ende problem ai korrupsioni i vogël endemik, me 20, 30 apo 50 mijë lekë. Kjo zhduket nga shërbimet online. Në Kadastër kanë kërkuar rritje rroge, kjo shenja më e sigurtë e uljes së korrupsionit. Nëse për doganierët dikur thuhej “ou pse ka dhe rrogë”, fakti që po bëjnë presion për rritjen e rrogës tregon se është ulur shumë indeksi i korrupsionit”, tha Lame.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë