Presidenti serb Aleksandar Vuçiç dhe lideri rus Vladimir Putin biseduan në telefon për situatën në Ukrainë dhe zhvillimin e ngjarjeve rreth Kosovës, tha Kremlini. Në një deklaratë të lëshuar thuhet se Rusia do të vazhdojë furnizimin e pandërprerë të gazit në Serbi. “Është zhvilluar një bisedë telefonike mes Presidentit të Federatës Ruse, Vladimir Putin dhe […]