Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan njoftoi se do të bisedojë me homologun e tij rus Vladimir Putin dhe me liderin ukrainas Volodymyr Zelensky “me qëllim zgjidhjen e krizës” se grurit dje jo vetem.

 

Sipas asaj qe raporton agjencia e lajmeve Anadolu, Në qendër të bisedimeve, në veçanti, eksporti i drithit përmes Detit të Zi.

 

Erdogan tha se biseda e ndare me Zelensky dhe Putinin do te realizohet diten e diele.

https://berati.tv/wp-content/uploads/2023/02/makina-me-qera.png