Kryebashkiaku humorist i Ersekës: Berisha është lider, me Ramën nuk kam njohje, s’e kam as mik e as shok

erion-isai.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Humoristi Erion Isai i cili prej dy vitesh e gjysmë paguhet edhe si kryetar i bashkisë së Ersekës, ka dhënë një intervistë ku komenton personazhe të ndryshme.

Ai foli për televizionin ku punon si skenarist humori ku dha mendimin e tij për kryeministrin Edi Rama dhe ish-kryeministrin Sali Berisha.

Agron Llakaj: Pasionant, punëtor

Altin Basha: Regjisori më i mirë shqiptar

Ardit Gjebrea: Dashuri

Flor Binaj: Djal i talentuar

Rezart Veleshnja: Djal i talentuar

Bes kallaku: Vëllai im

Olsi Bylyku: Djalë flori

Gent Zenelaj: Shumë babaxhan, djal i çiltër

Jul Deda: Jul Dedën nuk di si ta përshkuaj kemi pasur disa përplasje virtuale politike. Vazhdoj të kem konsiderat për familjen Deda, për Marjon dhe për Zefin.

Edi Rama: Nuk kam njohje, nuk e kam mik as shok. Të punosh me të është surprizë shumë e madh nuk e di a do vijë njëri-tjetër me shumë punëtor se ky.

Sali Berisha: Lider, nuk jam dakord me asnjë lloj tipologjie të tij, po lider është.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë