Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot se tuneli i Llogarasë do të hapet më 5 korrik 2024.

Me anë të një postimi, kreu i qeverisë ka publikuar edhe pamjet nga brenda tunelit.

Në total ky projekt kushton 20.4 miliardë lekë, ndërsa është një investim infrastrukturor që konsiderohet si ndër më të rëndësishmit për jugun e vendit.

Tuneli pritet që të shkurtoj distancën nga Dukati në Palasë nga 30 minuta në vetëm 7 minuta dhe do të ketë një gjatësi prej afro 6 kilometrash.

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re