Skip to content

Kryeministri spanjoll mbërrin në Tiranë, pritet me ceremoni zyrtare nga Rama

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Me ceremoni zyrtare jashtë ambienteve të kryeministrisë, është pritur kreu i qeverisë së Spanjës, Pedro Sanchez, i cili po zhvillon sot një vizitë në Tiranë.

 

 

Kreu i qeverisë spanjolle është takuar me kryeministrin Edi Rama, ndërsa orën 11:00 do të mbajnë një konferencë e përbashkët për shtyp.

 

 

Vizita e kryeministri spanjoll vjen në kuadër të një turi që ka zhvilluar në disa shtete të Ballkanit Perëndimor, që përfshin Serbinë, Malin e Zi, Bosnje Hercegovinën, Maqedoninë Veriut dhe Shqipërinë, por nuk ka vizituar Kosovën.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë