Skip to content

Kthjellime dhe vranësira të lehta/ Parashikimi i motit për sot, 5 gusht 2022

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ditën e premte moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare.

 

Në jug e juglindje vranësirat parashikohen në zhvillim gjatë mesditës.

 

Era do të fryjë nga veriperëndimi e verilindja e lehtë. Në mesditë hera-herës e vrullshme në bregdet dhe lugina.

 

Valëzimi në dete i forcës 2 ballë.

 

Temperaturat parashikohen:

 

në zona malore 16 deri 32°C

në zona e ulëta 19 deri 38°C

në zona bregdetare 20 deri 37°C

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë