Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re


Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK shpalli të premten më 14 korrik vendimin për konfirmimin në detyrë të prokurores së Tiranës Alma Felaj, kunata e deputetes Ermonela Felaj.

Alma Felaj

Vendimi u mor në mënyrë unanime nga trupa e KPK e kryesuar nga Alma Faskaj, me relator Olsi Komicin dhe anetare Etleda Çiftjan.

Gjatë seancës dëgjimore më 12 korrik 2023 Komisioni nuk evidentoi probleme domethenëse për Felajn, në asnjë prej kritereve të rivlerësimit.

Alma Felaj përfundoi studimet në Shkollën e Magjistraturës në vitin 2006 dhe u emërua prokurore në Prokurorinë e Fierit. Në vitin 2011, Felaj u transferua në Prokurorinë e Durrësit dhe në maj të vitit 2023 u transferua në mënyrë të diskutueshme nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë në Prokurorinë e Tiranës./BIRN

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re