Popullariteti i një vajze 5-vjeçare ruse po rritet dita ditës. Anastasia Radzinskaya u rendit e treta në listën e YouTube-ve më të paguar sipas revistës Forbes.

Fiton 18 milion dollarë në vit vetëm falë këtij shërbimi në internet për ndarjen e videove.

Kanali i Anastasia u hap nga prindërit e saj duke postuar një video trajtimi pasi ajo u diagnostikua me paralizë cerebrale. Mjekët kishin frikë se vajza nuk do të fliste kurrë, por prindërit e saj nuk humbën shpresën, kështu që ata vendosën t’u tregojnë miqve dhe familjes përparimin që po bënte Anastasia.

Ata postuan pamjet e lojës me babin, mace dhe fëmijë të ngjashëm me përmbajtje interesante. Pas publikimit të një regjistrimi të një udhëtimi në kopshtin zoologjik në 2018, i cili është parë 767 milion herë, ajo është bërë një yll në YouTube.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re