Kur të sulmon partia jote

voltana.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Në PD duket se janë ka mbajtur shënim Voltana Ademit faktin që së fundi u shfaq në një takim të kyebashkiakëve me Ramën për çështjen e ujësjellësave. Ajo është e vetmja në PD me pushtet ekzekutiv.

Edhe pse nuk i është përmendur emri, Edi Paloka, një “skifter” në PD lë të kuptuar se akti i saj është i papranueshëm, duke e lidhur këtë dhe mosrreshtimin kah Berisha.

“Cdo demokrat , antare i thjeshte apo i zgjedhur , ka te drejte te vendose vete ne se merr pjese apo jo ne takimet e Berishes.

Po kryetare partie apo kryetar bashkie , te zgjedhur me votat e demokrateve , qe nuk shkojne ne Foltoret e Berishes e pastaj i sheh ne rresht te pare  ne takimet e Rames dhe Taulant Balles , mund te perfaqesojne kedo, po jo demokratet”, shkruan Edi Paloka.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë