TIRANË– Shpallet ‘fituesi’ i sondazhit për mjekrën më të mirë të vitit të krijuar nga gazetari Alfred Lela.

Sipas votave në faqen e tij të Facebook-ut, mjekra më e mirë e vitit është ajo e Dom Gjergj Metës pasi thuajse 50 përqind kanë preferuar arqipeshkvin e Mirditës.

Sondazhi

Por mesa duket ka pasur edhe vende të dyta e të treta. Pas Dom Gjergjit, më i kuruari është vetë gazetari Lela dhe pas tij pric Leka Zogu III. 

Më pas sipas votave për mjekrën më të mirë pas Princit renditet kryeministri Edi Rama, gazetari Sokol Balla dhe në fund (ai që nuk i ka pëlqyer shumë publikut me look-un e ri), zv.kryeministri Erion Braçe. 

KLIKO KËTU PËR TË SHKUAR TEK SONDAZHI

Dhe për të qënë sa më shumë transparent, gazetari ka publikuar edhe shifrat me përqindje të rezultatve kështu që ju mund të shihni diferencën në votime.

(k.m/dosja.al)