Skip to content

Kush është politikani ‘mbret’ në rrjetet sociale në Shqipëri

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Rrjetet sociale janë zgjedhur nga politikanët si një mënyrë që t’i drejtohen mbështetësve të tyre dhe të ndajnë me ta momente nga jeta personale.

Nga një vëzhgim në rrjetin e tyre social në Facebook, politikanët shqiptarë numërojnë qindra mijëra ndjekës.

Në listën e politikanëve më të ndjekur në Facebook e prin kryeministri Edi Rama me më shumë se 1.5 milionë ndjekës, i ndjekur nga ish-kryeministri Berisha me 1.1 milionë.

Pas tyre me diferencë shumë të madhe renditet kreu i PD-së Lulzim Basha, 657 mijë ndjekës. Më pas vjen kryebashkiaku Erion Veliaj me 534 mijë ndjekës.

Më pas vjen presidenti Ilir Meta me 158 mije ndjekës, i ndjekur nga bashkëshortja e tij Monika Kryemadhi me 93 mijë.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë