Arabia Saudite dhe Izraeli kanë diskutuar për një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve prej muajsh, me ndihmën e SHBA. SHBA e ka bërë të qartë se marrëdhëniet zyrtare midis dy aleatëve të saj në Lindjen e Mesme janë një prioritet kryesor, me Sekretarin e Shtetit Antony Blinken që e deklaroi atë një “interes të sigurisë […]

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re