Kuvendi i 11 dhjetorit do mbahet në “Air Albania”, publikohen emrat e delegatëve të Kavajës, Rrogozhinës dhe Vorës

640-0-6154bb047b808.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një ditë para se të mblidhet kuvendi, përfaqësuesit e 3 degëve të partisë demokratike kanë lexuar emrat e delegatëve që mbështesin 11 dhjetorin.

 

Në mesditë nga selia e PD, dega e PD në Kavajë, vorë dhe Rrogozhinë kanë konfirmuar se shumica e demokratëve mbështesin  Berishën.

 

Publikimi i emrave të delegatëve do të vazhdojë deri në mbledhjen e kuvendit kombëtar, si një rrugë për të bërë transparencën e firmave kundër Bashës.

 

Paralelisht me këtë proces, demokratët që mbështesin Berishën po finalizojnë detajet e fundit të mbledhjes së 11 dhjetorit.

 

Mësohet se kuvendi i PD do të zhvillohet në ambientet e stadiumit “Air Albania”, edhe pse tradicionalisht ky forum është mbledhur në pallatin e kongreseve.

 

Javën e ardhshme pritet edhe publikimi i draft-statutit të ri të partisë demokratike si dhe vendimet që do të merren nga kuvendi në 11 dhjetor.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë