Kuvendi i “Berishës”/ Sot lexohen emrat e delegatëve që kanë firmosur në 4 degë të Veriut

berishaaa-2-e1634921105739.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Stafi i Sali Berishës bëri të ditur se këtë të shtunë në mesditë,  do të lexohen emrat e delegateve të disa degeve që kanë firmosur për mbajtjen e Kuvendit në 11 dhjetor.

 

 Sot, dt. 4 Dhjetor, ne oren 12.30, deget e PD-se Shkoder, Puke, Malesi e Madhe dhe Vau i Dejes do te lexojne emrat e delegateve qe kane firmosur formularin per mbledhjen e Kuvendit Kombetar me date 11 Dhjetor.Leximi I emrave do te behet ne seline e PD-se, thuhet në njoftim.

 

Ditë pas ditë, kjo procedure po ndiqet për të gjitha deget e PD në vend,  kur duhen edhe  7 ditë nga mbajtja e Kuvendit të thirrur nga lideri historik Berisham, ndryshe nga kryetari Basha që ka therritur Kuvendin tjetër në 18 dhjetor.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë