Parlamenti ka mbajtur sot një minutë heshtje në nder të deputetit të PS, Marko Bello, i cili vdiq tre vite më parë nga Covid.

Kërkesa u bë nga kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu në nisje të seancës parlamentare.

Të gjithë deputetët u ngritën në këmbë ndërsa kujtuan Bellon dhe kontributin e tij në politikë dhe jo vetëm. Kujtojmë se Bello humbi jetën pas betejës me COVID-19.

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re