Kuvendi i Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj. 105 ishin votat për vendimin e marrë nga kryesocialisti Edi Rama dhe dekretuar nga presidenti, Bajram Begaj.

 

Kuvendi mvotoi për emërimin e Ervin Metes, në postimin e Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë. Mete u emëruar nga kuvendi me 74 vota pro dhe 30 kundër.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re