Home SHQIPERIA Ky shtet i BE-së heq kufizimet e udhëtimit për shqiptarët. Kujdes! Ja çfarë duhet të dini nëse fluturoni drejt…

Ky shtet i BE-së heq kufizimet e udhëtimit për shqiptarët. Kujdes! Ja çfarë duhet të dini nëse fluturoni drejt…

0
Ky shtet i BE-së heq kufizimet e udhëtimit për shqiptarët. Kujdes! Ja çfarë duhet të dini nëse fluturoni drejt…

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Njoftimi i plotë:
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se Hungaria ka hequr të gjitha masat kufizuese anti-covid për hyrjet në vend.

Qytetarëve shqiptarë nuk do t’iu kërkohet më të paraqesin një certifikatë vaksinimi ose shërimi, si dhe janë gjithashtu të përjashtuar nga kërkesa për të paraqitur një rezultat negativ të testit PCR para hyrjes.

Kjo do të thotë se tashmë të gjithë do të lejohen të hyjnë pa kufizime në Hungari, për sa kohë që disponojnë dokumente të tjera të vlefshme udhëtimi, si një pasaportë, ose një vizë për ata që nuk mund të hyjnë në vend pa viza.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë